Akordiyon bahçe kapısı

Akordiyon bahçe kapısı

Bu tip kapılar standart makas açıklıkları na sahiptirler ve sırf bu sebepten diğer tüm kapı modellerine göre çok az yer kaplarlar. Bu makaslar her zaman için tek parçadır. Üstelik geniştirler ve 1/20 gibi oranlara göre üretilirler. Kullanımları veranda ve garaj kapılarında hem endüstriyel hem de ticari amaçlı olarak yaygın şekilde yapılır. Farklı olarak cadde ve sokaklarda araçların ve yayaların geçişini engellemek için kullanılırlar. Bu kapıyı diğer kapılardan ayıran en önemli özellik ise yüksekliğinin fark etmiyor oluşudur. Kimi akordiyon bahçe kapısı modelleri stok halinde buluna biliyorken kimileri için de özel üretim yapmak gerekebilir. Yapımlarında ise ham madde olarak krom çelik ve galvaniz kullanılmaktadır. Bununla birlikte motorlu ve motorsuz olarak tercihler yapılabilinmektedir. Ancak kesinlikle elektro manyetik kilit sistemleri olması gerekir. PLC yazılımı sayesinde her türlü otomasyon sistemine uyum sağlayabilirler.

Motorlu akordiyon bahçe kapısı

• Dar geçişlerde sağlıklı insan sirkülasyonu için kapı arkası boşluğuna ihtiyaç duymazlar. Temelden gelen katlanabilir özellik sayesinde kenarda konumlandırılması yeterli olacaktır.
• Çift ray üzerinde çalışan bu kapı sistemlerinde asla yan yatma ve devrilme gibi sorunlar yaşamazsınız. Böylece oluşabilecek tüm zafiyetlerden de uzaklaşmış olursunuz.
• Yüksek güvenlik gerektiren yerlerde (özellikle nizamiyelerde) bu kapıların yükseklikleri de aynı ölçütte uzatılabilmektedir. Bu da habersiz içeri girenler için büyük bir engel teşkil eder.
• Çok hızlı bir çalışma hareketi ile hiçbir zaman problem olmazlar.
• Kapı hız zamanlamaları isteğe göre ayarlanabilir.
• Portatif olan bu kapılar bir nevi seyyardır diyebiliriz. İstenilen yerden istenilen yere rahatlıkla taşınabilirler.
Akordiyon bahçe kapısı için merak edilenler
Bu tür kapılar kullanım açısından her kalıba girebilmek ile beraber motorlu ya motorsuz, raylı ya da ray sız her şekilde üretime alınabilirler. Bu tamamıyla zemin durumuna göre belirlenmektedir. Ayrıca acil bölünmesi gereken bir unsur var ise anında taşıma işlemleri yapılabilmektedir. En fazla 35 metreye kadar imal edilen bu ürünler 220 volt ac ve 24 volt dc motor şartı ile randuman vermektedirler.

akordiyon kapı - bahçe kapısı - otomatik bahçe kapısı - bahçe kapı motoru - otomatik kapı motoru
akordiyon bahçe kapısı sistemi