Garaj Kapı Motoru

Garaj kapı motoru

Eğer müstakil bir eviniz varsa ya da villa tipi geniş evlerde yaşıyorsanız garaj muazzam ve zorunlu bir tercihtir. Hem arabalarınızı güneşten ve dış etkenlerden korumak için hem de çoğu zaman tamirhane ya da çeşitli işler için atölye olarak kullanabildiğinizden olmazsa olmazlarınızdan bir tanesidir. Ancak konforlu kullanımı için sadece üzerinde bir tente çekilmesi yetmez. Kapalı bir oda şeklinde olmalı ve bu kapıya bir de mutlaka alüminyum stor takılmalıdır. Sadece bu fiziki görünüme sahip garajlar arabanızı tam manasıyla koruyabilirler. Tabi konu bu olunca garaj kapı motoru üzerine açıklamalar yapmamak da mümkün olmuyor. Düşünsenize, çok yağmur yağıyor ve siz evinize geldiniz. Ama kumandasından kontrol etmeye çalıştığınız motorunuz size itaat etmiyor ve bir türlü açılmaya yanaşmıyor. Ne anlamı kalır o zaman garajınızın?

Teknik olarak bir garaj kapısı

Sadece görünürde değil içeriden de sağlam olmalıdır bir garaj kapısı. Üstelik tüm parçalarının kontrolüne sahip değilseniz, ruh halinizi bir anda iyiden kötüye çevirecek kadar da sinirlerinizi bozabilir. İşte altın tavsiyeler:

  • Mutlaka standartlara uygun kapılar ve motorlar kullanın. Biraz daha ucuza mal etmek için adını daha önce hiç duymadığınız, profesyonellerin sorduğunuzda yüzünü buruşturduğu modelleri tercih etmeyin.
  • Kontrol paneli de dahil olmak üzere tüm parçalar garaj kapı motoru gövdesinin içerisinde yer alsın ve açıkta asla ürün bulunmasın.
  • Motor yükü kaldıracak kadar kuvvetli olsun.
  • Otomatik motor, sistemi sürekli olarak beslesin, yüksek ve düşük elektrik gerilimlerine karşı hazırlıklı olsun.
  • 24 Volt DC akıma göre hareket etsin.
  • Sürekliliği 1 saatlik zaman diliminde en az %85 olsun.
  • Motor için mutlaka akü bulundurun. Elektrikler kesildiğinde sizi zor durumda bırakmasın.
  • Kesintilerde manuel müdahaleye izin versin.
  • Siz ve içerideki alan arasında mutlaka hareket sensörleri bulunsun ki aracınız geçiş yaparken ya da siz geçerken hareket etme eylemini durdursun.

Son olarak

Garaj kapı motoru alacağınız yeri ve markayı önceden araştırın. Güvenilirliği konusunda tam not almamış hiçbir ürünü lütfen kendinizin ve sevdiklerinizin yanına yaklaştırmayın.

garaj kapı motoru - garaj kapısı - otomatik garaj kapısı
Garaj kapı motoru ve sistemleri