garaj kapısı tamiri - garaj kapısı - garaj kapısı tamiri - otomatik garaj kapısı

Garaj Kapısı Tamiri

Garaj kapısı tamiri

Garaj kapılarına takılan motorlar genellikle uzun süre tamir gerektirmezler. Ancak hareketli diyebileceğim tüm parçalar zaman geçtikçe aşınma ve kullanım tabanlı olarak sorun çıkarmaya başlayabilirler. Ayrıca daha en başta yapılan hatalar da bu bakımları gerektirebilmektedir. Örnek olarak eğer motorunuz kapı ağırlığınıza uygun değilse, bilin ki problem çıkaracaktır. Önce arızaya geçecek sonra da sizden garaj kapısı tamiri için destek bekleyecektir. Üstelik işin içindeki ters orantı da şu şekilde kendini göstermektedir. Daha sık kullanımlar için uygun kapılar bir gün içinde belki 70, belki de 100 kez açılır kapanırken siz şahsi kullanım için uygun gördüğünüz “en fazla 50” mantığı ile bir kapı yaptırmış oluyorsunuz. Sonra ne yazık ki o kapılar daha uzun ömürlü olurken siz onlardan çok daha sık sorunlar yaşamaya başlayabiliyorsunuz.

Ne yapılmalı?

Ev ya da işyeri hiç fark etmez garaj kapısı tamiri için birilerini aramadan önce kumandanıza bir göz atın. Sorun en basit yolu ile pillerden kaynaklanıyor olabilir ya da piller yerinden çıkmış olabilir. Lütfen kontrol edin. Gerekiyorsa da pilleri değiştirin. İşe yaramadıysa paniklemenize gerek yok. Bir de manuel olarak açmayı deneyin. Evet, bu mümkün. Daha en başında kapınızın montajı yapılırken zaten elektrik kesintisi durumunda elle giriş yapılabilmesi için tüm ayar ve donanımlar eklenmişti. Onları kullanarak kapınızı açabilir ya da kapatabilirsiniz.

Ya işe yaramıyorsa…

Sorununuz bilinçsiz kullanım ve darbelerden kaynaklanıyorsa yapacak hiçbir şeyiniz yok. Ayrıca durum aşırı nem ya da sudan dolayı oluştuğunda ve yetkin olmayan kişiler bir sebepten motorunuza müdahale etmişse sizin işinin ehli birini aramanızın zamanı gelmiş demektir. Mutlaka konunun uzmanları ile iletişime geçin, probleminizi en doğru şekilde anlatın. Onlar gelinceye kadar lütfen garaj kapısı tamiri için herhangi bir girişimde bulunmayın.  Profesyonel yardımın gelmesini bekleyin. Çünkü ne kadar işin içine girerseniz o kadar fazla ücretler ödeyeceğinizi bilmelisiniz. Eğer garanti süreniz devam ediyor ve sıkıntı kurulum işleminden kaynaklanıyorsa herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz gibi, garanti süreniz bitmiş ya da bitmemiş fark etmez, sorun hatalı kullanımlardan kaynaklanıyorsa çok daha büyük ücretleri ödemek zorunda kalırsınız.

garaj kapısı tamiri - garaj kapısı - garaj kapısı tamiri - otomatik garaj kapısı
Garaj Kapısı Tamiri Ve Bakımı