Bahçe Kapısı Sistemleri

Bahçe Kapısı Sistemleri

Bahçeler insanların kullanmış oldukları alanlar arasında yer almaktadır. Bazen bir sitenin bazen ise özel bir evin bahçesi insanların kullanım alanları olabilmektedir. Bahçelerin en önemli bölümlerinden bir tanesi olan girişlerde farklı kapılar kullanılabilmektedir. Kullanılacak olan kapıların insanların istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bazen kanatlı kapılar kullanılırken bazen ise sürgülü kapılar tercih edilmektedir. Dolayısıyla da söz konusu durum tamamen tercihe bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca bu kapılara otomasyon sistemleri de eklenebilmektedir. Böylece kapılar kendiliğinden açılıp kapanabilmektedir. Bahçe kapısı sistemleri sayesinde insanlar çok daha rahat bir şekilde kapıları açıp kapatmaktadır. Söz konusu sistemler dünyadaki farklı firmalar tarafından üretilmekte ve bunların bir kısmı ülkemizde de faaliyet göstermektedir.

Bahçe Kapısı Sistemleri ve Motorlar

Bahçe kapısı sistemleri farklı parçalardan oluşmaktadır. Bu sistemleri meydana getiren parçaların tamamının tam bir uyum içerisinde çalışması son derece önemlidir. Bu uyumu sağlayabilmek için akıllı teknoloji adı verilen yeni nesil ürünler kullanılmaktadır. Kullanılan bu ürünler sayesinde kapılardan alınan performans daha yüksek olmaktadır. Kapı sistemlerini oluşturan en önemli parçalardan bir tanesi motorlardır ki bunların da çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Motorlar kapıların türüne göre farklılık göstermektedir. Kanatlı kapılarda kullanılan motorlar bunların 90 derece açılıp kapanmasını sağlarken sürgülü kapılarda kullanılan motorlar ise kapıların raylar üzerinde hareket etmesini sağlamaktadır. Motorlar bu şekilde farklılık gösterirken ayrıca kullanılacak olan kapıların ağırlıkları da motorlar açısından son derece önemlidir. Ağır kapılar için gücü daha fazla olan motorlar tercih edilirken hafif kapılar için ise gücü daha düşük olan motorlar kullanılmaktadır.

Bahçe Kapısı Sistemleri ve Kumandalar

Bahçe kapısı sistemleri motor dışında da farklı parçalar içermektedir ve bunlardan bir tanesi de kumandalardır. Kumandalar bahçe kapılarının sağlamış olduğu rahatlığın en önemli parçalarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Kumandalar sayesinde kapılar belli bir mesafeye kadar uzaktan kontrol edilebilmektedir. Tek bir tuşa basılmak suretiyle kapılar açılmakta ve sistem tarafından belirlenen süre sonunda da otomatik olarak kapatılmaktadır. Böylece insanlar çok ciddi bir rahatlık yaşamaktadır.

bahçe kapısı sistemleri - bahçe kapısı motoru - bahçe kapısı fiyatları - motorlu bahçe kapısı - otomatik bahçe kapısı
Bahçe kapısı sistemleri ve motorları