Bahçe Kapısı

Bahçe Kapısı

İnsanların yaşadıkları ve zaman geçirdikleri alanlar günümüzde oldukça çeşitlenmiştir. Fakat bu alanların hemen hepsinde kapılar bulunmakta ve buraların temel parçaları arasında yer almaktadır. Kapılar garaj, bahçe, site gibi yerlerin girişlerinde kullanılmaktadır. Kullanılan kapıların daha rahat bir şekil açılıp kapanması için tarih boyunca farklı yöntemler kullanılmış ve böylece insanlar zorlanmadan kapıları açıp kapatabilmiştir. Söz konusu durum sürekli insanların lehine olmuş yani insanların yaşamlarını kolaylaştırıcı etki yapmıştır. Bahçe kapısı içinde burada bahsedilen durumlar geçerlidir. Bahçe kapıları en basit ifade ile bahçelerin girişlerinde kullanılan kapılardır. Bunlar farklı şekillerde olabilmektedir. Yana kayar, kanatlı, sürgülü gibi farklı türdeki kapılar bahçe girişlerinde kullanılmakta ve insanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. İnsanlar kendi ihtiyaçlarına göre bunlar arasından bir tanesini tercih edebilmektedir.

Bahçe Kapısı ve Çeşitleri

Bahçe kapısı çeşitleri gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bunun temel sebebi insanların ihtiyaçlarına daha etkili bir şekilde cevap verebilmektedir. Özellikle girişlerin toplam uzunluğuna bağlı olarak farklı türde kapılar üretilmektedir. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte kapılarda çok farklı bir döneme geçilmiş olmuştur. Otomasyon sistemlerinin insanların hayatlarını etkilemeye başlamasıyla birlikte kapılarda da bu sistemler kullanılmaya başlanmıştır. Dolayısıyla da bahçe kapıları otomatik olarak açılıp kapanabilme özelliğine sahip olmuştur. Söz konusu özellikle kullanılan motorlar ile mümkün olurken bu konudaki çalışmalar sürekli olarak devam etmiş ve bu sistemler daha fazla geliştirilmeye çalışılmıştır. Şuanda bile bu yöndeki çalışmalar devam etmektedir.

Otomasyon Sistemlerine Sahip Bahçe Kapısı

Bahçe kapısı gelişen teknoloji sayesinde klasik görüntüsünde uzaklaşmış ve modern bir çizgiye kavuşmuştur. Kapılarda kullanılan motorlar sayesinde kapıların otomatik olarak açılıp kapanması mümkün olmaktadır. Ayrıca kullanılan akıllı sistem teknolojileri bu ürünlerin çok daha fazla kullanışlı olmasına neden olmaktadır. Kullanılan kapıların türüne bağlı olarak farklı motorların kullanılması söz konusudur. Yani yana kayar kapılar ile kanatlı kapılar için kullanılan motorlar tamamen farklıdır. Bunun dışındaki bir başka husus ise kapıların boyut ve ağırlıkları ile ilgilidir. Ağır kapılar için buna uygun güçlü motorlar kullanılırken hafifler için ise uygun güçte olan motorlar kullanılmaktadır.

bahçe kapısı - bahçe kapı otomasyonu - bahçe kapısı fiyatları - yana kayar bahçe kapısı
Bahçe kapısı ve otomasyonu