Demir Kapı Motoru

Demir Kapı Motoru

Demir kapı motoru düzeneği genelde müstakil evlerin bahçe kapılarında veya sitelerin bahçe demir kapılarında kullanılmakta olan bir bahçe motorudur. Yana kayar kapı motoru olarak da adlandırılabilen demir kapı motorlarının özelliklerini inceleyecek olursak kremiyer dişli diye adlandırılmakta olan çeşitli dişli gruplarının bir araya getirilerek birleştirilmesi ve ardından demir kapı motoru üzerinde kaynatılmak suretiyle, yana kayar kapı motorunun terazili bir halde yere iyice sabitlenerek montajı yapılarak kurulmaktadır. Demir kapı motorları çeşitli kalite ve fiyatlarda piyasada bulunabilmektedir. Gerekli kalite ve sağlamlıkta motoru bulmak kadar bir diğer önemli husus ise bu motorun montaj işlemleridir. Motoru alacağınız firmanın alanında yetkinliği ve alanında uzmanlığı çok önemli bir husustur.

Demir Kapı Motoru Montaj İşlemleri

Demir kapı motoru kremiyer dişlilerinin ve motorunun montaj işlemleri tamamlandıktan sonra demir kapını hareket halindeyken uyarı verebilmesi için ikaz flaşörünün montajı da yapılmaktadır. Bu montaj işleminden sonra ise yana kayar kapının hareket halindeyken kapı güzergâhı içerisinde herhangi bir nesne veya canlının kalmaması için, bunu önlemek için emniyet fotoseli diye adlandırılan düzeneğin de montajı yapılması gerekmektedir. Bu işlemler seçtiğiniz firmanın uzman kadrosu ile yapılmış olması her zaman istenen bir durumdur. Emniyet fotoseli montajı basit bir işlem gibi gözükebilir ancak bu fotoselin düzgün montajlanmış olması hayati bir önem taşımaktadır.

Demir Kapı Motoru Dikkat Edilmesi Gerekenler

Montaj işlemlerinde ise son aşama olarak demir kapı motoru kablolarının motora adapte edilmiş bir halde kontrol kartlarına bağlantılarının yapılmasıdır. Bu işlemin ardından kapı sahibinin istekleri doğrultusunda otomatik kapanma gibi ayarlar yapılabilir. Böylece demir kapı motoru montajı bitirilip müşteriye teslim edilir. Yana kayar kapı kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kapının uzunluğu ve ağırlığına uygun olarak bir kapı motoru seçmektir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak yana kayar kapıları için motorlar 500 kilogram ile 2000 kilogramlık kapılara özel olarak üretilmiştir. Kapı motorunuzu kapınızın ağırlığına uygun olarak seçmemeniz durumunda motorunuz ve kapınız arasında uyumsuzluk olacaktır ve kısa zaman içinde motorunuz fazla zorlanma sonucu tamir ettirilmek zorunda kalabilecektir.

demir kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru - otomatik bahçe kapısı
Otomatik demir kapı motoru