katlanır bahçe kapısı - bahçe kapısı - otomatik kapı motoru

Katlanır Bahçe Kapıları

Kapı Otomasyonlarının Görkemli Tercihi; Katlanır Bahçe Kapıları

Çalışma, eğlenme, zorunlu ihtiyaçlar derken vaktimizin tempomuza yetmediği bir çağda, en basit işlerin bile bir otomasyon dâhilinde yapılabiliyor olması içinden çıkılması zor işlerimizin yegane kolaylaştırıcı unsurudur. Katlanır bahçe kapıları da dahil olmak üzere günlük hayatımızın hemen her anında bir şekilde otomasyon sistemlerine muhtacız desek abartmış olmayız. Evinize geldiğinizde, araçtan inmek, kapıyı açmak, araca binip içeri girmek, kapıyı tekrar kapatmak ve bunu her gün yapmaktan bahsediyoruz. En basit işi bile her gün yapmak yoğun tempolu hayatlarımız için zamanla büyük bir yük haline gelmektedir. Oysa bahçe ve garaj kapılarında uygulanan otomasyon sistemleri ile uzaktan kumanda yardımıyla tek tuşla açma kapama yapabiliyoruz.

Her Oturum Alanı Kayar Kapıya Uyumlu Olmayabilir

Bahçe ve garaj otomasyonları söz konusu olduğunda genellikle akla kayar kapılar gelmektedir. Fakat mimari tercihler sebebiyle bahçe girişleri her zaman kaya kapı için uyumlu olmayabilir. Bu tür durumlarda ise katlanır bahçe kapıları tercih edilmektedir. Katlanır kapılarda dairesel olarak açılan her bir kanat için ayrı bir motor kullanılır ve tercihe bağlı olarak birbirinden bağımsız hareket ettirmek mümkündür. Tercihe bağlı olarak, açma ve kapama işlemi doğrudan kumanda yolu ile de yapılabilir veya istenirse kumanda ile açılan kapı belirlenen sürede kendiliğinden kapanır. Hatta yine tercihe bağlı olarak akıllı telefonlara indirilen bir uygulama ile bahçe kapınızı siz orada yokken bile açıp kapatmak mümkün olmaktadır.

Önceliğiniz Dayanıklılık ve Sık Kullanıma Uygunluk Olmalı

Katlanır bahçe kapıları tasarımlarında ve motor seçimlerinde yelpaze oldukça geniş olsa da, önceliğiniz uzun ömürlü ve sık kullanıma uygunluk olmalıdır. Otomatik kapı için gereken motorun seçiminde bahçe kapısı genişliği ve ağırlığı muhakkak dikkate alınmalı, genişlik ve ağırlık ölçülerini rahat bir şekilde kaldıracak şekilde motor seçimi yapılmalıdır. Kapı otomasyonlarında kullandığımız motorlar fotoselli üretildiği için herhangi bir engelle karşılaştığını zorlanmadan durur ve olası istenmeyen durumlardan sakınmış olursunuz. Sizin ve ailenizin hem en konforlu hem de en güvenli şekliyle garaj ve bahçelerinize giriş çıkış sağlamanız bizim ilk önceliğimizdir.

katlanır bahçe kapısı - bahçe kapısı - otomatik kapı motoru
Katlanır Bahçe Kapısı Ve Motoru