kumandalı bahçe kapısı - bahçe kapısı - bahçe kapısı motoru - otomatik kapı motoru

Kumandalı Bahçe Kapısı

Kumandalı bahçe kapısı

Bahçe girişlerinde kullanılan kapılarınızda açma kapama yaparken zorlandığınızı biliyoruz. İşte sizlere bu konuda elektronik bir gelişme olan otomatik kapı açma sistemlerini öneriyoruz. Bahçe kapılarınızı uzaktan kumanda ile açabileceğiniz bu sistem sayesinde kapı önüne geldiğinizde uzaktan kumandayı kullanarak rahatlıkla hiç zorlanmadan bahçe kapılarınızı açabileceksiniz. Teknolojik gelişmeler sayesinde tüm kumandalı bahçe kapısı sistemlerini kullanabilirsiniz. Bahçelerinizde kullanılan kapılar genellikle yana kayar veya dairesel olmak üzere iki çeşit olmaktadır. Yana kayar kapılar için uygun açılabilme alanı oluşturularak ve bir ray üzerinde yana kayarak açılması tamamlanmaktadır. Dairesel kapılarda ise yana dairesel şekilde açılma meydana gelmektedir.

Kumandalı bahçe kapısı özellikleri

Bilindiği üzere bahçe kapıları yana kayar ve dairesel kapılar olmak üzere iki gruba ayrılır. Yana kayar otomatik kapılarda emniyet fotoseli, iki adet uzaktan kumanda, bir adet motor, flaşör ve birde kremiyer dişlisinden meydana gelmektedir. Kanatlı bahçe kapılarında ise genellikle iki adet motor, emniyet fotoseli, kontrol paneli, iki adet uzaktan kumanda, flaşör üst lambası bulunmaktadır. Bu tip kapılar bahçe için kullanılabileceği gibi garaj ve benzeri yerlerde de kullanılabilmektedir. Verilen ebat ve ölçülere göre imalatı yapılabilen kumandalı bahçe kapısı her türlü teknolojik donanımlara sahiptir. Ayrıca oldukça güvenilir olan bu kapılarda uzun yıllar kullanılabilme kapasitesi ile deforme olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ile de müşteri memnuniyeti sağlayan kumandalı bahçe kapıları fotosel sayesinde sıkışmaları da engellemektedir.

Kumandalı bahçe kapısı kullanım alanları

Bahçe kapılarında kumandalı sistemin kullanılması ile birlikte geniş bir yelpaze ağında sitelerin giriş kapılarında garaj girişlerinde büyük alışveriş merkezlerinin araç girişlerinde ve fabrikalarda kullanılmaya başlamıştır. Alan sıkıntısı olmayan yana kayar kapılar ile dairesel kapılar kullanım alanları bakımından birbirleri ile farklı şekilde kullanılmaktadır. Dairesel kanatlı kapılar ikili veya tek kanatlı olmak üzere kullanılabilir. Yana kayar kapılarda ise raylı sitem üzerinde açılıp kapanma esaslarına göre alışma prensibi kullanılmaktadır. Tüm açık alanlarda kullanılabilen kumandalı bahçe kapısı kumandaları sayesinde kolay ve hızlı şekilde açılıp kapanabilmektedir.  Son olarak ise bu sistemlerin uzaktan kumandalı olması sayesinde kolay açılabilir ve ayrıca efor sarf etmeden insan gücü gerektirmeden kullanılabilir.

kumandalı bahçe kapısı - bahçe kapısı - bahçe kapısı motoru - otomatik kapı motoru
Kumandalı Bahçe Kapısı Motoru