kayar kapı motoru - yana kayar kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru

Kayar Kapı Motoru

Kayar Kapı Motoru

İnsanların yaşam alanları incelendiğinde buralardaki değişmez elemanlardan bir tanesinin kapılar olduğu görülmektedir. Kapılar farklı alanlarda kullanılırken kullanıldığı alanın özelliklerine uygun olmasına çok fazla dikkat edilmektedir. Kapıların en önemli özelliği ilgili alanın girişini kapatmasıdır. Bundan dolayı bahçe, site, apartman, garaj ve endüstriyel alan gibi yerlerin girişlerinde çok sık kullanılmaktadır. Buralarda kullanılan kapılar farklı türde olmakta ve bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Fakat bunlardan en önemlisi kullanışlılıktır. Kapıların daha rahat açılıp kapanması insanlara çok büyük bir kolaylık sağladığından en uygun kapı çeşidi tercih edilmektedir. Kayar kapılarda bunlardan bir tanesidir. Kayar kapı motoru sayesinde söz konusu kapılar çok daha bir şekilde açılıp kapanabilmektedir.

Kayar Kapı Motoru Seçenekleri

Yana kayar kapı adı da verilen bu kapılar bir rayın üzerinde hareket etmekte ve burada yapmış olduğu hareketle rahat bir şekilde açılıp kapanmaktadır. Söz konusu kapılara eklenen motor sağlamış olduğu güç ile bunu insan gücüne gerek olmadan yapmaktadır. Kayar kapı motoru çeşitleri bulunmakta ve bunların her biri farklı güçler sağlamaktadır. Bu da insanlar için farklı seçenekler anlamına gelmektedir. Kayar kapıların ağırlıkları ve boyutları farklılık gösterdiğinden dolayı bunlara uygun olan motorlar kullanılmaktadır. Söz konusu motorların bir kısmı çok daha fazla güç üretip tonlarca ağırlıktaki kapıları rayların üzerinde hareket ettirirken bazıları ise nispeten daha az güç üretmekte ve daha hafif olan kapılarda kullanılmaktadır. Kapılar kullanıldığı girişlerin büyüklüğüne bağlı olarak farklı ağırlıkta olmaktadır.

Kayar Kapı Motoru ve Fotosel

Kayar kapı motoru seçeneklerinin fazla olması son derece önemlidir. Bunun dışında söz konusu motorlara eklenen bazı aksesuarlarda çok önemli bir katkı sağlamakta kullanışlılık ve güvenliği artırmaktadır. Otomatik kapı motorlarına eklenen fotoseller kapıların daha güvenli açılıp kapanmasını sağlamaktadır. İki adet olan bu fotoseller kapıların açılıp kapanması sırasında önüne bir cisim çıkması halinde motora sinyal göndermekte ve motorun durmasını sağlamaktadır. Böylece yaşanması muhtemel kazalar önlenmekte ya da yaşanan kazaların daha da büyümesi engellenmektedir. Güvenli açısından söz konusu aksesuarlar çok önemli bir işleve sahiptir.

kayar kapı motoru - yana kayar kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru
Yana Kayar Kapı Motoru