OTOMATİK BARİYER SİSTEMLERİ

Otomatik bariyer sistemlerinde fonksiyon olarak kendi yapısını içinde barındıran mekanizmasıyla birlikte otopark gibi kontrollüğü olması gerekilen alanların araçlar içi giriş çıkış kontrolü sağlayan sistemlerdir Otomatik Bariyer Sistemleri teknik özelliklerine göre fiyatlandırmaları olan tasarımları oldukça kullanışlı olan ürünlerdir.
Alışveriş merkezlerinde yoğun trafik aşışını kesmeye yarayan kendinden ergonomik kumanda kontrollü olan manyetik okuyucusu bulununca araç kontrol sistemidir. Otomatik Bariyer Sistemleri araçlar kendiliğinden alt kısımda geçtikten sonra otomatik kapama sistemini yapan manuel kullanımlarda mevcut olan ve birden fazla çeşitler olan ürünledir. Kol uzunlukları olan değinebilen güç tüketimine göre fiyatlandırmaları yapılan enerji süresi olan manyetik alan depolama gücü olan bu sistemler oldukça kullanışlıdır. Bu sistemde elektrik kesintisi olsa bile el ile kontrol sağlamak kaçınılmaz durumdur. Otomatik bariyerlerde ham madde olarak paslanmaz sac kullanımları yapılır. Ayrıca herhangi yağmur durumlarına karşı paslanma olduğu takdirde buna engel olan kalın fosfor yapıda imal edilen çelik ve galvaniz saç kısımları yüksek kaliteden üretilen ürünler olması gerekir.
Otomatik Bariyer Sistemleri yoğun trafik engellenecek ve optik izole sayesinde tüm giriş çıkışlar kontrol altına alınacaktır. Bazı sistemlerde kart okuyucu bariyerleri olan kart mekanizması sayesinde otomatik açılan su sızdırmayan IP65 yazılımı profesyonel olan standartlarında yazılıma sahip olan ve belirli butonlardan da geçiş kontrollü sağlayan sistemde çalışan özel alaşımlı görüntü kesimlerden oluşan cihazlardır. İçerisinde bulunan detektörler sayesinde panellerin kontrolleri sağlanır. Kesintisiz güç kaynağı olmasından dolayı elektrik kesintisinde devreye alınır. Ayrıca sistemli çalışan ve teknik özelliklerine göre fiyatlandırmaları yapılan herhangi arıza karşısında üst kapaktan kontrolleri yapılan yaylı sistemle çalışabilen kumanda sayesinde kontrol sağlanan ürünlerdir.  Otomatik bariyer sistemlerinde motor gücü gibi özellikler dayanıklılığını belirlemede etkin rol oynar.

bariyerkumanda