Otomatik Garaj Kapısı Motoru

Otomatik Garaj Kapısı Motoru

Garaj kapısı motorları müstakil evleriniz güvenlikli sitelerde garajlarınızda kullanabileceğiniz motorlardır. Sizlere garaj kapısı motor çeşitlerini özelliklerini teknik detaylarını ve fiyatları hakkında bilgi vermek isterim.

Garaj kapısı motorları kapalı garajlarınızda bulunan kapılarınıza uygulanan motorlar olup sarmal garaj kapınıza veya tavan hizasından geriye doğru giden seksiyonel garaj kapılarınıza takılan motorlardır. Bu motorlar sarmal kapılarınızda genellikle tüp motor dediğimiz motor sistemi seksiyonel garaj kapılarında ortadan çekme motor sistemi kullanılmaktadır.

Sarmal garaj kapısı motoru tüp motor dediğimiz motorlar kapınızın genişliğine yüksekliğine ve kilosuna orantılı 70 newton, 80 newton, 100 newton, 120 newton, ve 140 newton olarak çeşitleri mevcuttur. Tabi bu motor çeşitlerinde üretildiği markalar vardır. Bu markalardan bahsedecek olursak bazıları uzak doğu Çin markası MOSEL marka, İtalyan NİCE marka, Fransız SOMFY  ve Alman BECKER marka garaj kapısı motorlarıdır.

Seksiyonel garaj kapısı motorları kapı merkezinden kapı yüksekliği kadar geriye doğru uzanan zincir vasıtası ile kapıyı yukarı ve aşağı doğru hareket ettiren ortadan çekme dediğimiz motor çeşididir. Bu  kapı motoru da kapının genişlik yükseklik ve kapının kilosuna göre modelleri vardır. Garaj kapı motoru markalarına gelince Türkiye de en yaygın olan İtalyan Nice markanın Spin ve soon modelleri vardır. İtalyan Bft markanında botticelli modeli olup aynı şekilde İtalyan Ditec markanın Box ve Top modeli ortadan çekme garaj kapısı motoru bulunuyor.

Ortadan çekme garaj kapısı motorların Türkiye de herhangi bir üreticisi bulunmadığından İtalyan markalar tercih edilir. Fiyatlarından bahsedecek olursak bu motorlar yurt dışından Türkiye ye ithal edildiğinden Euro olarak satışları olup 2023 yılının Nisan ayında 300 Euro ile 800 Euro aralığında İstanbul içi kurulum ve montaj dahil fiyatları mevcuttur. Tabi bu garaj kapısı motorları enflasyon ve ürünlere gelen zamlar ile değişkenlik gösterebilir.

Biz Eroğlu otomatik kapı firması olarak otomatik kapı sektöründe 20 yıllık tecrübemiz ile siz müşterilerimize en doğru bilgileri, montaj ekiplerimiz ile en iyi hizmeti vermek için buradayız. Aklınıza takılan sorular ve otomatik garaj kapısı motoru hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.