Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel Garaj Kapısı

Herkesinde bildiği gibi seksiyonel garaj kapıları tavan hizasından geriye doğru kırılarak giden poliüretan sandviç panellerden oluşan kapılardır. Bu garaj kapıların montaj alanına göre modellerinden teknik detayları ve tahmini fiyatları hakkında bilgiler sunmak isterim.

Evinizin garajında seksiyonel garaj kapısı kullanacaksanız eğer ev tipi dediğimiz düşük yataklama garaj kapısı tercih edilir. Bu model garaj kapısı garajınızdaki tavanda 20 cm alana yayların konulması ile çalışan sistem olup garaj yüksekliğini maksimum seviyede kullanmanıza olanak sağlar. Eğer garaj girişinizdeki tavan hizasında 20 cm yeriniz yok ise bir diğer model yataklama arkada yani yaylar arkada dediğimiz model de kullanabilirsiniz. Ev tipi seksiyonel garaj kapılarında kullanılan motor ortadan çekme dediğimiz zincirli motor ile çalışmaktadır. Alternatif olarak garajınız gündüzleri güneş ışığı girmesini isterseniz üzerine pencere yeri açılıp pencere takılabilir. Tabi kapının ağırlığı ve garaj kapısı hareket halinde olduğu için insana zarar gelmemesi bakımından mika ya da polikarbon pencereler takılmaktadır. Harici olarak garajınız kapalı iken garaj içini havalandırmak için kapı panellerine havalandırma menfezi açılıp menfez takılabilir.

Fabrikalarda uygulamasını ve montajını yaptığımız seksiyonel kapılarda vardır. Fabrikalarda kullanılan kapılara endüstriyel seksiyonel kapı denmektedir. Çünkü bu kapılar 8 metre genişliğe ve 8 metre yüksekliğe kadar imalatı yapılmaktadır. Montaj yerine göre yataklamaları vardır.

Seksiyonel Kapı Yataklama Çeşitleri

  • Standart (STD) yataklama endüstriyel seksiyonel garaj kapısı üst net geçişten hemen dönüş yapıp tavan hizasından geriye doğru giden modeldir.
  • HL yüksek yataklama endüstriyel seksiyonel garaj kapısı geçişten belli bir yüksekliğe çıkıp dönüş yaparak geriye doğru tavan hizasından giden kapı modelidir.
  • VL dikey (giyotin) yataklama endüstriyel seksiyonel garaj kapısı yerden net geçiş yüksekliği kadar direk bir bütün yukarı doğru giden kapı modelidir.

Fabrikalarda kullanılan endüstriyel kapılarda harici olarak dışarıyı görebilmek ve gün ışığının içeri girebilmesi için kapının panellerine pencere yeri açılıp pencere takılabilir. Opsiyonel olarak kapı üzerine insanların kapıyı kaldırmadan giriş çıkış yapabilmesi için servis kapısı açılabilmektedir.

Tüm seksiyonel garaj kapısı modelleri ölçüye göre özel imalat yapılmaktadır. Seksiyonel garaj kapısı fiyatları kapıların genişliğine yüksekliğine bağlı olarak Euro, dolar kuruna ve ürünlere gelen zamlara göre 2000 TL ile 200000 TL arası fiyatları mevcuttur. Eğer sizde seksiyonel garaj kapısı yaptırmayı düşünüyorsanız güncel fiyat almak için Eroğlu Otomatik Kapı Sistemleri olarak bizleri arayabilirsiniz.