otomatik kapı motoru - raylı kapı motoru - bahçe kapı motoru

Raylı Kapı Motoru

Raylı Kapı Motoru

Ray üzerinde genellikle tek kanadın hareket ettiği bu tip bahçe kapılarında, kullanım rahatlığı ön planda tutulmalıdır. Üstelik açma ya da kapama esnasında geçen zaman süresi, doğru işleyiş tarzı tüketicilerin ekstra dikkatini çeken konular arasındadır. Dışarıdan geldiğinizde sizi 35 – 40 saniye bekleten kapılar can sıkıcı olabilir. Aynı şekilde çok hızlı açılıp kapanan kapılar da motorun dengesiz çalışmasına neden olabileceği gibi, kullanıcı için ciddi tehlikeler de yaratmaktadır. Bu sebepten orta karar bir raylı kapı motoru seçmenin oldukça fayda sağlayacağı söylenebilir.

Bir raylı kapı motoru nasıl olmalıdır?

Öncelikle kesinlikle güvenilir bir firmaya yaptırmalısınız. Siz işin içerisinde olmadığınız için göremeyeceğiniz pek çok montaj hatası ya malzeme yanlışlığı baş gösterebilir ve birilerinin zarar görmesine neden olan bir kapı asla kaliteli ürün ya da işçilik çerçevesinde değerlendirilmez. Ayrıca motorların kolay kullanıma uygun olması gerekir. Yumuşak başlama ve bitiş fonksiyonlarına da sahip olmalıdır. Aksi takdirde kapının açıldığını ya da kapandığını fark etmeyen herhangi birinin sağlık problemleri yaşamaması içten bile değildir. Hatta biraz daha ileri gidecek olursak altı üstü bir kapı diye baktığınız bu ürünler ciddi anlamda can ve mal kaybına sebep olabilmektedir. Son olarak algı duyarlı olması herkes için en doğru olanıdır. Bir insan ya da nesne önüne çıktığında buna real bir tepki vermesi gerekir. O anda açılıyorsa kapanması, kapanıyorsa da açılması durumunda hiç kimse zarar görmemiş olur.

Bir raylı kapı motoru için tercih yapıyorsanız…

Aklınızda bu fikir oluştuktan hemen sonra firmalar ile konuşup fiyat almaya başlayacaksınız. Ancak önce karar vermeniz gereken maddeler var. Öncelikle ahşap, alüminyum, ferforje ya da demir seçeneklerinden birine karar vermelisiniz.

  • Nasıl bir ürün istiyorsunuz?
  • Kanat ağırlıklarınız ve uzunluk gibi kıstaslarınız istediğiniz modele uygun olarak üretilebiliyor mu?
  • Fazladan ekleyeceğiniz her ayrıntının ekstra ücret demek olduğunun farkında mısınız?
  • Firma ne kadar süredir faaliyet gösteriyor?
  • Kullandıkları otomatik bahçe kapı motorları için garanti belgesi gösterebiliyorlar mı?

İşte tüm bunlara öncelikle cevap vermeniz gerekir. Devamında gönül rahatlığı ile fiyat araştırması yapabilirsiniz.

otomatik kapı motoru - raylı kapı motoru - bahçe kapı motoru
Otomatik Raylı Bahçe Kapı Motoru