somfy bahçe kapı mtoru - otomatik kapı motoru - somfy motor - otomatik bahçe kapı motoru

Somfy Bahçe Kapı Motoru

Somfy Bahçe Kapı Motoru

Kapılar çok basit eşyalar olmasına rağmen işlevleri son derece önemlidir ve buna bağlı olarak da tarih boyunca sürekli geliştirilmiştir. İnsanlar kendi sahip oldukları alanların biraz daha güvenli olabilmesi için bu alanların etrafını tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de çevirmekte ve bunlara bir tane giriş koyarak kapı ile buraları da kapatmaktadır. Kapılar buna bağlı olarak tarihin hemen her döneminde kullanılmıştır. Günümüzde durum biraz daha gelişmiş ve farklı çeşitleri ortaya çıkmıştır. Ayrıca gelişen teknoloji kapılara motorlar eklenmesini sağlamakta ve bu da kapıların kendiliğinden açılmasına imkan vermektedir. Somfy bahçe kapı motoru sayesinde kullanıcılar farklı kolaylıkları yakalamakta ve söz konusu durum çok ciddi bir rahatlık anlamına gelmektedir.

Somfy Bahçe Kapı Motoru ve Motor Çeşitleri

Somfy bahçe kapı motoru elektrik enerjisini güce çevirmekte ve bu güç ile kapıları hareket ettirmektedir. Böylece insan gücüne ihtiyaç duymadan kapılar açılıp kapanabilmektedir. Motorların farklı çeşitleri bulunmakta ve bunlar farklı tipteki kapılara kullanılmaktadır. Bahçe kapılarında kanatlı ya da yana kayar kapılar daha sık kullanılmakta ve bunlara monte edilecek motorlar farklılık göstermektedir. En basit ifade ile kanatlı kapılar 90 derecelik açıya kadar açılırken yana kayar kapılar ise sağa ya da sola kayarak açılmaktadır. Dolayısıyla motorların uygulayacağı kuvvetler ve bunların yönleri birbirinden tamamen farklıdır. Buna uygun olarak üretilen motorlar arasından insanlar kendi ihtiyaçlarına uygun olanları tercih etmektedir. Böylece hem insanların ihtiyaçları karşılanmış olmakta hem de hem de kapılar çok etkili bir şekilde açılıp kapanmaktadır.

Somfy Bahçe Kapı Motoru ve Kapasite Farklılıkları

Somfy bahçe kapı motoru elektriği güce çevirmekte ve söz konusu durum motordan motora farklılık göstermektedir. Şöyle ki bazı motorlar tarafından üretilen güç miktarı daha düşük miktarda olmakta ve bu da daha hafif kapılarda kullanılacağı anlamına gelmektedir. Bazı otomatik motorlar ise çok daha fazla güç üretmektedir ki bu da daha ağır kapılarda kullanıma uygundur. Burada yapılacak tercihin kapıların ağırlık ve boyuna uygun olması son derece önemlidir. Bu sayede alınacak performans daha yüksek olacaktır.

somfy bahçe kapı mtoru - otomatik kapı motoru - somfy motor - otomatik bahçe kapı motoru
Somfy Bahçe Kapı Motoru Ve Otomasyonu