sürgülü kapı motoru - otomatik kapı motoru - garaj kapı motoru - bahçe kapı motoru

Sürgülü Kapı Motoru Fiyatları

Sürgülü Kapı Motoru Fiyatları

Teknoloji şirketleri tarafından geliştirilen sistemler hayatından her alanında olduğu gibi kapılarda da kullanılmaktadır. Söz konusu sistemler sayesinde kapılar çok daha rahat bir şekilde açılıp kapanmaktadır. İnsanların kullanmış olduğu kapıların türü kullanıldığı yere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Garajlarda seksiyonel türdeki otomatik kapılar kullanılırken bahçe ve benzer yerlerde ise sürgülü kapılar kullanılmaktadır. Sürgülü kapılar insanların kapıların kolay açabilmesi için tasarlanan raylara sahiptir ve o raylar üzerinden kapılar kayarak açılıp kapanmaktadır. Gelişen teknoloji söz konusu kapıların çok daha kullanışlı olmasını sağlamıştır. Kapılara eklenen motorlar sayesinde insanlar el değmeden kapıları açıp kapatabilmektedir. Sürgülü kapı motor fiyatları kapıların türüne bağlı olarak değişmekte ve insanlar ihtiyaçlarına göre farklı ücretler ödeyerek bu kapıları almaktadır.

Sürgülü Kapı Motoru Fiyatları ve Marka Farkı

Sürgülü kapı motoru fiyatları hakkında net bir rakam söylemek neredeyse imkansızdır. Söz konusu ürünlerin fiyatlarını etkileyen çok sayıda unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında önemli bir yere sahip olan marka konusu oldukça önemlidir. Motor markaları fiyatların değişmesine sebep olmaktadır. Çünkü bazı markaların kalitesi daha yüksektir ki bundan dolayı da fiyatların yüksek olması gayet normaldir. Bazı markalar ise müşteri sayısını artırmak için kampanyalar düzenleyerek motor fiyatlarının önemli bir derecede düşmesini sağlayabilmektedir. Dolayısıyla markalara göre fiyatlar değişmekte ve insanlar bu durumu göz önünde bulundurarak bazı şeyleri yapması gerekmektedir. Aksi durumda yapılacak tercih yanlış olabileceği gibi daha uygun ürün yerine pahalı ürün de alınmış olabilmektedir.

Sürgülü Kapı Motoru Fiyatları Ve Farklılık Sebepleri

Sürgülü kapı motoru fiyatları marka dışında da farklı hususlardan etkilenmektedir. Bunlardan bir tanesi de motorların kapasiteleridir. Otomatik sürgülü kapı motorların kapasiteleri kapıların ağırlık ve boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Seçim yaparken kapılara uygun motorların alınması gerekmektedir ve bu da fiyatları etkilemektedir. Büyük ve ağır kapılar için kullanılan motorların fiyatların 3.500 TL’den fazla iken ortalama bir kapı için kullanılacak motorun fiyatı ortalama 1.500 TL’dir. Bu fiyatlar tercih edilecek markaya göre artabileceği gibi azala da bilmektedir. Ayrıca bunlar ortalama fiyatlardır ve kapasite değiştiği anda bunlarda da değişiklikler olacaktır.

sürgülü kapı motoru - otomatik kapı motoru - garaj kapı motoru - bahçe kapı motoru
Otomatik Sürgülü Kapı Motoru Fiyatları