sürgülü kapı motoru seti - sürgülü kapı motoru - otomatik kapı motoru - yana kayar kapı motoru

Sürgülü Kapı Motoru Seti

Sürgülü Kapı Motoru Seti

İnsanların kullanmış oldukları kapılar arasında bulunan sürgülü kapılar özellikle bahçe ve endüstriye alan gibi yerlerin girişlerinde kullanılmaktadır. Bu kapıların basit bir özelliği bulunmakta ve sahip olduğu rayın üzerinde rahat bir şekilde hareket etmektedir. Bu hareket sayesinde kapılar rahat bir şekilde açılıp kapanmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde söz konusu kapılara motorlar eklenmekte ve bu motorlar kapıların otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Sürgülü kapı motoru seti sayesinde kapılar tamamen otomatik hale gelmekte ve set içerisindeki diğer parçalar da güvenliği artırmaktadır. Farklı elemanlardan oluşan bu setteki bütün parçalar çok önemli olup bunlardan bazıları güvenliğe etki ederken bazıları ise farklı alanlara etki etmektedir.

Sürgülü Kapı Motoru Seti ve Motor Özellikleri

Sürgülü kapı motoru seti içerisinde genellikle kapı motoru, ana kart, flaşörler, kumanda, fotoseller ve dişliler olmaktadır. Söz konusu elemanlar kapıların sorunsuz olarak açılıp kapanması açısından çok önemlidir. Bunlardan en önemlisi kapı motorudur ki bunların çeşidi oldukça fazladır. İnsanların ihtiyaçlarını daha etkili bir şekilde karşılamak isteyen otomatik kapı üreten firmalar ayrıca müşteri sayısını da artırmak için farklı özelliklere sahip kapı motorları üretmektedir. Bunların en önemli özellikleri ise kapasiteleridir. Bilindiği gibi kapıların ağırlıkları ve boyutları sabit olmayıp değişkendir. Öyle ki bazı kapılar 500 kg civarı olabilirken bazıları ise 4 tona yakın ağırlığa sahip olabilmektedir. Bu kapıların tamamı için uygun motorlar bulunmakta ve böylece kişiler kendi ihtiyaçlarına uygun motoru kullanabilmektedir. Ayrıca söz konusu motorlar kapıların boyutlarına bağlı olarak da farklılık göstermektedir.

Sürgülü Kapı Motoru Seti ve Aksesuarlar

Sürgülü kapı motoru seti içerisinde yer alan diğer parçalardan bir kısmını ise aksesuarlar oluşturmaktadır. Bu aksesuarların her biri ayrı bir kolaylık sağlasa da bunlardan en önemlisi kumandalardır. Kumandalar kapıların otomatik olarak açılıp kapanması noktasında çok önemli bir rol oynamakta ve kapıların uzaktan kontrol edilmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla da söz konusu kapılar araçların içinde dahi açılabilmektedir. Bir başka aksesuar ise fotosellerdir ki bunlarda kapıların daha güvenli bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır.

sürgülü kapı motoru seti - sürgülü kapı motoru - otomatik kapı motoru - yana kayar kapı motoru
Otomatik Sürgülü Kapı Motoru Seti