sürgülü kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru

Sürgülü Kapı Motoru

Sürgülü Kapı Motoru

Sürgülü kapılar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Basit bir çalışma prensibi olan bu kapılar rayların üzerinde hareket etmekte ve böylelikle sürülerek açılıp kapanmaktadır. Bundan dolayı bu kapılara sürgülü kapılar denilmektedir. Ayrıca söz konusu kapılara yana kayar adı da verilmektedir. İnsanlar kendilerini rahatlatacak ürünleri bulma ve geliştirme konusunda sürekli çalışmalar yapmakta ve bundan dolayı da yeni ürünler ortaya çıkmaktadır. Sürgülü kapılar da böyle çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ürünlerden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde bu kapılara motor da eklenebilmekte ve böylelikle otomatik daha rahat bir şekilde kontrol edilebilmektedir. Sürgülü kapı motoru bu bakımdan son derece önemli bir işlevi yerine getirmektedir.

Sürgülü Kapı Motoru ve Motor Seçenekleri

Sürgülü kapıların kullanım alanları oldukça fazladır ve bunun en büyük sebebi kapıların kullanışlı olmasıdır. Bu kapıları açmak için ekstra bir alana ihtiyaç duyulmamakta ve kapılar fazla bir yer kaplamamaktadır. Bundan dolayı da özellikle büyük kapıların kullanılması gereken yerlerde işletmeler ve insanlar genellikle sürgülü kapı modellerine yönelmektedir. Bu kapılara eklenen motorlarda kapıların bu çalışma prensibine göre açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Sürgülü kapı motoru üretmiş olduğu güç ile kapıların raylar üzerinde hareket etmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla burada bahçe kapı motorları son derece önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Motorlar elektrik enerjisini mekanik güve dönüştürmekte ve söz konusu güç sayesinde kapıları açıp kapatabilmektedir. İnsanlar tek bir tuşa basmak suretiyle kapıların açılıp kapanmasını sağlayabilmektedir.

Sürgülü Kapı Motoru Özellikleri

Sürgülü kapı motoru farklı kapasitelerde ve özelliklerde olabilmektedir. Bahçe kapıların ağırlığı ve uzunluğuna bağlı olarak farklı modeller kullanılmaktadır. Motor seçiminde burada bahsedilen durumların dikkate alınması çok önemlidir. Bunların dikkate alınmaması durumunda insanlar kapı motorlarından istedikleri performansı alma konusunda ciddi bir sıkıntı içerisine gireceklerdir. Ayrıca yine ihtiyaçlara bağlı olarak seçim yaparken motorun özelliklerine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Söz konusu ürünler gelişmiş teknolojileri içermekte ve buna bağlı olarak da farklı seçenekleri bulunmaktadır. Güvenlik sistemleri, akıllı teknoloji sistemleri gibi farklı özelliklere sahip olan otomatik motorlar insanların ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

sürgülü kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru
Otomatik Sürgülü Kapı Motoru Ve Fiyatları