yana kayar bahçe kapısı - yana kayar kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru

Yana Kayar Bahçe Kapısı

Yana Kayar Bahçe Kapısı

İnsanlar yaşam kalitelerini artırmak için sürekli gelişim gösterme adına çalışmalar yürütmekte ve bunların sonucunu da kısa sürede almaktadır. Kademeli olarak ilerleyen gelişim sürekli devam etmektedir. Yakın zamanda teknolojinin de büyük katkısı sayesinde insanlar büyük kolaylıklar kazanmıştır. Kazanılan kolaylıklar arasında kapılarla ilgili durumlar da bulunmaktadır. Bilindiği kapılar iç mekanlarda ve dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Özellikle dış mekanlarda kullanılan kapıların büyüklükleri ve ağırlıkları içeriye göre daha fazla olduğundan burada farklı tipte kapılar kullanılmaktadır. Yana kayar adı verilen kapılarda bunlar arasında bulunmakta ve özellikle bahçe girişlerinde çok fazla kullanılmaktadır. Yana kayar bahçe kapısı kullanıcılarına farklı avantajlar sunmakta ve bu avantajlar sayesinde de diğer kapı türlerine nazaran biraz daha fazla tercih edilmektedir.

Otomatik Yana Kayar Bahçe Kapısı

Yana kayar bahçe kapısı altında bir ray bulunmakta ve kapılar bu rayın üzerinde hareket ederek açılıp kapanmaktadır. Bu şekilde bir çalışma prensibine sahip olması çok ciddi kolaylıklar sağlamakta ve bu kolaylıklar sebebiyle bazı avantajlar sunmaktadır. Bu kapılar açılıp kapanırken herhangi bir alana ihtiyaç duymamakta ve tamamen duvarlara paralel olacak şekilde hareket ettiğinden dolayı büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu özelliği kapıların açılmasından sonra da fazla bir alan kaplamamasına neden olmaktadır. Teknolojinin sağlamış olduğu imkanlar sayesinde bu kapılara ekstra özellikler eklenebilmektedir. Bu kapılar için özel olarak üretilen motorlar ve bunlara ait diğer parçalar satın alınarak kapılara eklendiğinde kapılar otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. Böylece insanlar çok daha rahat etmektedir.

Yana Kayar Bahçe Kapısı ve Hava Şartlarına Uyumu

Yana kayar bahçe kapısı otomasyon sistemleri ile daha da kullanışlı hale gelmektedir. Söz konusu kapılar dışarıda kaldıklarından dolayı insanlar kumandalar ile bunları açabilmekte ve böylece araçların içerisinde inmek zorunda kalmadan ilgili alanlara giriş yapabilmektedir. Ayrıca söz konusu özellik hemen her hava koşulunda çalışmakta ve böylece insanların mağdur olması engellenmektedir. Bahçe kapısı motoru -20 derece ile +55 derece gibi çok sıcak ve çok soğuk sıcaklıklarda bile herhangi bir performans kaybı olmadan çalışabilmektedirler. Bunu içerisinde bulunan özel malzemelerle başarmaktadırlar.

yana kayar bahçe kapısı - yana kayar kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru
Yana Kayar Bahçe Kapısı Ve Motoru