yana kayar kapı motoru fiyatları - yana kayar kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru

Yana Kayar Kapı Motoru Fiyatları

Yana Kayar Kapı Motoru Fiyatları

Yana kayar bahçe kapıların en önemli parçalarından bir tanesi motorlarıdır. Motorların üretmiş olduğu güç ile açılıp kapanan kapılar bu sayede insanların ciddi bir kolaylık yaşamasına neden olmaktadır. Motorlar tarafından üretilen güç farklı olabildiği için motor seçimi yaparken bu hususa büyük özen gösterilmesi gerekmektedir. Kapıların boyutları ve ağırlıklarına uygun motorların tercih edilmesi alınan performansın daha fazla olmasını sağlayacaktır. Bilindiği gibi çok farklı kapılar bulunmakta ve bunlardan bir kısmının ağırlığı 500 kg civarında olabilirken bir kısmı ise 4 ton olabilmektedir. Bu ciddi ağırlık farkı farklı motorlar kullanmayı gerektirmektedir. Yana kayar kapı motoru fiyatları da söz konusu duruma göre farklılık göstermektedir. Çok güçlü olan motorlar için ödenmesi gereken miktarlar ile normal güce sahip motorlar için ödenmesi gereken ücretler arasında çok ciddi farklar bulunmaktadır.

Yana Kayar Kapı Motoru Fiyatları ve Farklılık Sebepleri

Yana kayar kapı motoru fiyatları kapasitelere göre farklılık gösterdiği gibi kapıların markalarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Söz konusu motorların belli bir maliyeti bulunmakta ve bunun üzerine üretici olan firmanın kalitesi eklenmekte ve fiyatlar bu şekilde oluşmaktadır. Bu da aynı kapasiteye sahip olan motorların dahi fiyatlarının farklı olmasına neden olabilmektedir. İnsanlar kendi bütçe ve ihtiyaçlarını dikkate alarak bunlar arasından diledikleri gibi bir seçim yapabilmektedir. Marka konusu dikkate alınmaz ise kapı motorlarının fiyatlarının 800 TL ile 3000 TL arasında değiştiğini söylemek mümkündür. Fakat bunlar ortalama rakamlar olup değişmesi kuvvetle muhtemeldir.

Yana Kayar Kapı Motoru Fiyatları ve Motor Kapasitesine Göre Değişimleri

Yana kayar kapı motoru fiyatları genel olarak bu şekildedir. Kapasite konusunda örnek vermek gerekirse dünyaca ünlü bir otomatik kapı üreticilerinden bir tanesine ait olan ve 600 kg kapasitesi bulunan motorun fiyatı 1.200 TL iken aynı markaya ait 1000 kg kapasitesi olan bir başka motorun fiyatı ise 1.800 TL’dir. Yani otomatik motorların taşıyabileceği yük ile motor fiyatları arasından doğrudan bir ilişki bulunmakta ve bu ilişki sonucunda fiyatlar değişmektedir. Bunlara bir de marka etkisi eklenince fiyatların çok daha farklı olduğu anlaşılacaktır.

yana kayar kapı motoru fiyatları - yana kayar kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru
Yana Kayar Kapı Motoru Fiyatları