Faac Bahçe Kapısı Motoru

Faac Bahçe Kapısı Motoru

Kapılar insanların kullandığı ve kendilerine özel olan alanları kapatmakta çok etkilidir. Günümüzde insanlar özellikler bahçelerin güvenliklerine çok büyük önem vermekte ve buna bağlı olarak buralarda farklı türde kapılar kullanmaktadır. Ayrıca söz konusu kapılar arasından kullanım kolaylığı yüksek olanlar tercih edilmekte ve bu da insanların yaşam kalitesinin artmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla burada kullanılacak çok sayıda kapı bulunmaktadır. Otomatik kapılar da bunların arasında yer almakta ve insanlara çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Faac bahçe kapısı motoru sayesinde kapılar otomatik olma özelliği kazanmaktadır. Söz konusu motor, kendisine gelen elektriği adeta mekanik enerjiye çevirmekte ve bu mekanik enerji ile kapılar el değmeden açılıp kapanmaktadır.

Faac Bahçe Kapısı Motoru ve Güvenlik

Faac bahçe kapısı motoru adından da anlaşılacağı gibi bahçe kapılarında kullanılmaktadır. Bahçe kapılarında birden fazla tipteki kapı kullanılabilmekte ve bu da daha fazla motor çeşidi anlamına gelmektedir. Farklı kapı tipleri ile uyumlu olarak çalışabilen kapılar insanlara çok ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Söz konusu durum gelişen teknolojinin insanlara sağlamış olduğu en büyük yardımlardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Kapıların el değmeden açılıp kapanmasını sağlayan bu motorları çok fazla fonksiyonları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi güvenlik ile ilgilidir ki söz konusu durum son derece önemlidir. Güvenlik noktasından insanlara sağlanan kolaylıklardan bir tanesi kapıların önünde cisim bulunması ya da kapılar kapanırken buraya bir canlının gelmesi sistem tarafından tespit edilmekte ve motor otomatik olarak kapatma işlemini durdurmakta ve daha sonra açılmaya başlamaktadır. Bu özellik kazaları engellediği gibi meydana gelenlerin daha da büyümesine izin vermemektedir.

Faac Bahçe Kapısı Motoru ve Fotoseller

Faac bahçe kapısı motoru içerisinde bulunan güvenlik sistemleri hakkında yukarıda kısa bir bilgi verilmiştir. Bu bilgideki en  önemli kısımlardan bir tanesi kapıların bu cisimleri nasıl algıladığı bölümüdür. Fotosel adı verilen ve motorların kontrol ünitelerine eklenebilen aksesuar bu işlemi yapmaktadır. İki tane olan fotoseller birbirine kızılötesi ışınlar göndermektedir. Bu ışınlar arasına giren cisimler fotoseller arasındaki bağlantıyı kesmekte ve motorlara bu şekilde uyarı verilmektedir.

faac bahçe kapısı motoru - bahçe kapısı - otomatik bahçe kapısı
Faac bahçe kapısı motoru