Geniş Hareketli Körük

Hareketli Körük

Cıvatalar da, takoz bağlantılarında kullanılan ürünlerdir. Yuvarlak döner parçaları bulunan belirli katmanlarda olan ürünleridir. Yurt dışında doğal süreçlerde oluşan oldukça dayanıklı olan kopmalara karşı dayanıklı olan ürünlerdir. Kopma olmadan yağmur veya aşırı sıcaklardan asla etkilenmezler. Akışkan malzemelere geniş anlamda yön veren Geniş Hareketli Körük basıncı dengede tutar. Kelepçeler de ve rekor bağlantılarda kullanılır. Hortumlarda mesafeyi koruyan maddelerde akışkan malzemelerin kontrolü sağlayan ürünlerdir.  Ürünlerde iç ve dış çap hesaplanması yapılarak imalatı gerçekleştirilir. Dış ortamda oluşan tozdan bağlantı yapılan ürünü korumaya meyilli olan ürünlerdir.
Otomotiv adına büyük önem arz eden Geniş Hareketli Körük malzemeleri kauçuk kalitesinde üretilir. Aynı zamanda endüstri sanayisinde aktif kullanılan lastik ve pompa panellerde aktif olan üründür. Araç içinde geniş veya dar hareketlerle motor aksamlarının düzenini içten içe kontrol eden ürünlerdir. Bundan dolayı uç kısımlara göre değişiklik gösterir.  Spiral hortumlarda özel ergonomik kullanım sağlar. Vakum hortumlarında da seri olarak hareketi sağlayan üründür.

Ağır ürünlerde mekanik aksamları korumak amacıyla oldukça önemlidir. Araç içinde hareket eden mafsalları dengede tutan ve bükülme göstermeyen bu ürünlerde son sınıf kalite vardır. Uç kısımlarında bağlantı yaptığı bölgeyi darbelere karşı koruyan ürünlerdir. Flaşlı olan contalarda bile aktif kullanılan üründür.  Paralel ya da çapına tam bağlantı olarak montajı yapılan körükler dönme çapı fazla olan ürünlerdir.
Geniş hareket sağlayan emme basma hat borularda kullanılan ürünlerdir. Soğutma sektöründe aktif kullanılan Geniş Hareketli Körük merkezi sistem klimalarda borularda gaz akışını sağlar. Sızdırma yapmadan dış havadan ve kompresör bağlantısını dengede tutan ürünlerdir. Hava basıncını geniş ölçüde dengede tutmakla birlikte mekanik akülerde hareketi sağlar. Çelik takviyeli olarak tasarlanan bükülme kabiliyeti olan bu ürünler değişik iklimlerde bulunan farklı koşullarda üretilir.