GENİUS KUMANDA MODELLERİ

eknolojinin gelişmesi ile artan imkanlar her geçen gün daha fazla konfor ve kullanım kolaylığı getirmektedir. Sektör endüstriyel alanda olduğunda bu teknolojik gelişmeler verim getirmektedir. Bu alanda Genius Kumanda çeşitleri otomatik kapı otomasyonlarında kullanılmaktadır. Ve çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Alıcı tercihine ve kullanılacak alana göre kumanda seçenekleri değişebiliyor. Sürgülü, dairesel ya da garaj kapısı otomasyonlarının yanında kepenk otomasyonları içerisinde uzaktan kumanda kullanımları ile mekanizmaları hareket ettirebilmek mümkündür.

Farklı çeşit Genius Kumanda çeşitleri bulunuyor. Özellik olarak yeni tip kanallı kumandalarda programlama ve kristalli tip rolling ya da fix kod özelliklerine sahip olmaktadır. Fix kod kumanlarda için RX alıcı üniteleri kullanılabiliyor. Bunun yanında rolling özelliğe sahip kumandalar için RR Rolling alıcı modelleri kullanılmaktadır. Otomatik kapı sistemleri farklı alanlarda tercih edilebiliyor. İş yerlerinde ya da site girişlerinde hatta garaj ya da mağazaların dış kapıları olarak kullanılan kepenk sistemlerinde tercih edilen bu sistemler günlük hayatımızı daha kolaylaştırmak adına önemlidir.

Beden gücü ile yapılan işlemlerin otomatik sistemler ve uzaktan kumandalar sayesinde yapılması ile zamandan tasarru edilebiliyor. Bunun yanında daha az beden gücü kullanıldığı için daha az sorun oluşuyor. Otomatikleşen sistemler güvenlik anlamında da önemli artılar sağlamaktadır. Özellikle Genius Kumanda çeşitlerini tercih ederek kullandığınız otomatik kapı sistemlerini daha güvenlikli özelliklerle her alanda tercih etmek mümkün olacaktır. Alıcı ünitesi kapı kısımlarının üzerine monte edilmektedir. Ve kumanda özelliklerine göre belirli mesafeler içerisinde kapıların açılıp, kapanması söz konusu olacaktır. Bir alıcı ünitesine farklı model aralıklarında kumandalar tanımlanabilir. Bu sayede site girişlerine tercih edilen sürgülü kapı otomasyonlarında araç girişlerinde her konut sahibinde bulunan kumanda yardımı ile araçlarından inmeden kapının açılmasını sağlayabilirler. Endüstriyel alanlda da kapılar daha geniş ebatlarda olduğu için otomatik sistemler verimli kullanımlar oluşturacaktır.