kanatlı bahçe kapısı motoru - bahçe kapısı - kanatlı kapı motoru - otomatik kapı motoru

Kanatlı Bahçe Kapısı Motoru

Kanatlı bahçe kapısı motoru

Yaşanılan yerlerin bahçelerine takılan kapı motorları geçişlerin daha seri bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlar. Kanatlı bahçe kapısı motorları takılmamış olan bahçe kapıları manuel olarak çalışır ve bu kapılar açılıp kapanma sıralarında insan gücüne ihtiyaç duyar. Ancak kapı motoru takılmış olan bahçe kapıları insan gücüne ihtiyaç duymadan kolaylıkla açılabilir. Daha önceden manuel olarak çalışan kapınıza kanatlı bahçe kapısı motoru takarak otomatik hale getirebilirsiniz. Sonradan yapılan bu işleme ihtiyaç duymamanız için bahçe kapılarınızı tercih ederken otomatik olarak çalışanlarını seçebilirsiniz. Kanatlı bahçe kapısı motoru takılmış olan kapılar bulundurduğu sensörler yardımıyla canlı veya cansız olan bütün varlıkları kolay bir şekilde algılayarak otomatik olarak açılır. Kumanda sisteminin de var olmasıyla kapılarınızı kontrolü sizin tarafınızdan da sağlanabilir.

Kanatlı bahçe kapısı motoru özellikleri

Kanatlı bahçe kapısı motoru içeriğinde engel tespit fonksiyonu bulundurur. Bu özellik sayesinde bahçe kapısından giriş ve çıkış yapılma anında kapıların kendiliğinden açılıp kapanması engellenir. Bu şekilde size ait can veya mal güvenliği koruma altında olacaktır. Emniyet fotoseli paslanmaz gövde özelliği bulunan kanatlı bahçe kapısı motoru uzun bir süre kullanma özelliğine sahip olacaktır. Alıcı ve vericiler sayesinde kapanmak üzere olan kapılar herhangi bir varlık algıladığında kapanma otomatikman durdurulacaktır. Flaşör ikaz lambası bulunan bahçe kapıları alarm uygulayarak kapanma durumlarında size uyarı verecektir. Özellikle bu durum güvenlik sağlama açısından oldukça önemlidir.

Kanatlı bahçe kapısı motor çeşitleri nelerdir?

Kanatlı bahçe kapısı motoru seçilirken bahçe kapınızın uzunluğunu ve ağırlığını düşünerek motor tercih etmelisiniz. Piyasada ağırlığı 100 kilogramda 500 kilograma kadar olan kapılar için kullanılan kanatlı bahçe kapısı motoru vardır. 600 kilogramdan 900 kilograma kadar olan bahçe kapıları için kullanılan sistemler vardır. 1000 kilogramdan 3500 kilograma kadar olan kapılar için kullanılmakta olan motorlar bulunur. Bu motorlar ağırlığı az olan kapılar için ağırlığı ortak olan kapılar için ağırlığı çok olan kapılar için olarak bulunur. Çalışma durumlarına bağlı olarak 2 kademeli hız koşullu ve 6 kademeli hız koşullu olan motor sistemleri vardır. Kanatlı bahçe kapısı motoru seçilirken motor çeşitlerinde güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkaracak olan çeşitleri tercih etmeniz can ve mal güvenliğiniz açısından uygun bir durum yaratacaktır.

kanatlı bahçe kapısı motoru - bahçe kapısı - kanatlı kapı motoru - otomatik kapı motoru
Kanatlı Bahçe Kapısı Motoru Ve Otomasyonu