kayar kapı motoru - otomatik kapı motoru - kayar kapı motoru seti

Kayar Kapı Motoru Seti

Kayar Kapı Motoru Seti

Dış alan girişlerinde kullanılan kapılardan bir tanesi olan yana kayar kapılara olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Söz konusu kapılar kendilerine ait bir rayın zerinde hareket etmekte ve böyle açılıp kapanmaktadır. Kapıların bu özelliği zaman içerisinde biraz daha geliştirilmiş ve bunlara motorlar eklenmeye başlanmıştır. Kayar kapı motoru seti sayesinde kayar kapılar otomatik olarak açılıp kapanabilmekte ve bu da çok ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Kapıların bu özelliği insanlara çok önemli kolaylık sağlamaktadır. Özellikle kapıları açmak için araçtan inmek zorunda kalınmaması son derece önemlidir ve söz konusu özellik insanların yaşam kalitesini artırmaktadır. Tek bir tuşa basılması ya da daha farklı sistem özellikleri sayesinde el değmeden kapıların açılıp kapanması çok ciddi bir rahatlık getirmektedir.

Kayar Kapı Motoru Seti ve Farklı Güçteki Motorlar

Kayar kapı motoru seti içerisinde farklı parçalar bulunsa da bunlar arasından en önemlisi motordur. Motorlar elektrik enerjisini mekanik güce dönüştürmekte ve bu güç sayesinde devasa kapılar açılıp kapanabilmektedir. Öyle ki uygun motorun kullanılması tonlarca ağırlıkta olan kapıların rahat bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Bu durum motorların uygun kapasitede olanlarının seçilmesiyle mümkün olmaktadır. Motorlardan bazıları düşük kapasiteye sahip iken bazılarının kapasiteleri çok daha yüksektir ki bu da devasa kapıların açılıp kapanması için gerekli olan gücün üretilmesini sağlamaktadır. Böylece insanların elleri değmeden ve güç kullanmadan tek bir tuşa basmak suretiyle kapılar açılıp kapanmaktadır.

Kayar Kapı Motoru Seti ve Flaşörler

Kayar kapı motoru seti içerisinde farklı elemanlar bulunmaktadır. Bu set içerisinde ilk olarak kapı motoru bulunmaktadır. Bunun dışında fotoseller, kumanda, kumanda alıcısı, flaşör, ana kart, montaj kiti gibi farklı elemanlar da yer almaktadır. Söz konusu elamanlar arasından bulunan flaşörler oldukça basit elamanlar olmasına rağmen çok önemli bir rol oynamaktadır. Söz konusu ürünler kapıların uzaktan ve kötü hava koşullarında fark edilmesini sağlamaktadır. Bu da kapıların açılıp kapanması esnasında yaşanabilecek kazaların önüne geçmektedir. Basit bir lamba ile bu kadar önemli bir işlevin yerine getirilmesi son derece önemlidir.

kayar kapı motoru - otomatik kapı motoru - kayar kapı motoru seti
Otomatik Kayar Kapı Motoru Seti