Otomatik Bahçe Kapısı

Sürgülü-Bahçe-Kapısı

Eroğlu Otomasyon olarak otomatik bahçe kapısı konusunda uzun yıllardan beridir hizmet vermekteyiz.

Otomatik bahçe kapıları kullanım şekilleri göz önüne aldığımızda iki farklı ana türden oluşmaktadır.

Yana kayar otomatik bahçe kapıları ve dairesel tip otomatik bahçe kapıları sektörde en çok kullanılan ve tercih edilen otomatik bahçe kapısı türleridir.

Otomatik bahçe kapısı ihtiyaçlarında Eroğlu Otomasyon olarak öncelikle kapının hizmet vereceği alanı görmekteyiz. İsteklerinizi de dinlendikten sonra sizlere alternatif çözüm önerileri sunuyoruz. Farklı bütçe koşulları, işletme maliyetlerini kontrol eden uygulamalar doğrultusunda yapabileceğiniz seçimin ardından kapı sistemini itina ile çalışır hale getiriyoruz.

Otomatik Bahçe Kapılarından Yana Kayar Bahçe Kapıları çalışma sistemi oldukça basittir. Kapı olarak seçilen alan uzunluğuna göre bir kapı gövdesi oluşturulur. Kapı gövdesi metal, ahşap veya günümüzde sert plastik madde diye bilinen ürünlerden veya karışımlarından da oluşabilir. Bu kapı gövdesi yere döşenen bir ray üzerinde tekerlekler yardımı ile hareket eder.

Kapı uzunluğu kadar bir alan da kapının açılacağı tarafta olması gerekir. Böylelikle kapı gövdesi yana doğru hareket ederek kapı açılmış olmaktadır.

Kapıya hareketi bir bahçe kapısı motoru sayesinde verilmektedir. Genelde kapı gövdesi üzerine de montajı yapılan bu motorlar zemin alana uygun bir yere de gömülebilir.

Dairesel tip otomatik bahçe kapılarında ise durum biraz daha farklıdır. Yana Kayar Kapılarda kapının yan kısmında kapı uzunluğu kadar hareket alanı olması gerekir. Ancak her zaman bu kadar alan bulunamaz. Fiziki olarak bu şekilde olan yerler için Dairesel Tip Otomatik Bahçe kapıları birebir çözüm sunar.

Kapıların gövdeleri kapı kanatları denilen ve sağlam şekilde montajı yapılmış yerlere kapı motorları ile beraber bağlıdır. Kapı açılma kapanma esnasında çeyrek daire şeklinde yön izler.

Otomatik bahçe kapıları sizleri zorlu iklim koşullarına maruz kalmadan, aracınızdan inmeden kapılardan geçmenize yararken aynı zamanda mülkünüzü dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı da oldukça güvenli kalmasını sağlar.

Her iki kapı türünde de bazı ek güvenlik paketleri eklenebilir. Bunun dışında yine bazı teknolojik paketler eklenerek tekil, çoğul kullanıma uygun hale getirilebilmektedir.

Otomatik Bahçe Kapısı ihtiyacınız var ise doğru yerdesiniz.

Yorum bırakın