Otomatik Garaj Kapısı

Otomatik garaj kapıları Türkiyede yaklaşık 10 yıldır yaygınlaşmış bulunmaktadır.

Şimdi sizlere Otomatik garaj kapısının çeşitlerini detaylarını montajda dikkat edilmesi gerekenleri ve tahmini fiyatlarını anlatmak isterim.

Otomatik garaj kapısı evinizin oturduğunuz sitenin veya villanızın aracınızı koyduğunuz kapalı alan girişine uygulanır. Bu yüzden garaj kapısı denmekte olup 2 çeşidi mevcuttur. Sarmal kepenk şeklinde ve tavan hizasından geriye doğru giden seksiyonel garaj kapısı şeklinde 2 çeşit uygulama yapılabilir.

Sarmal otomatik garaj kapsı genişlik ve yüksekliğe bağlı olarak direk yukarıya çıkıp rulo halinde 30×30 veya 40×40 bir kutu içine toplanan garaj kapsıdır. Otomatik hale gelebilmesi için tabi ki motor sistemi vardır. Sarmal otomatik garaj kapılarında kulanım sıklığına ve garajınızın ölçülerine göre motorlar mevcut olup bu motor çeşitleri; tüp motor sistemi, santral merkezi motor sistemi, box motor yandan tahrikli motorlar ve zincir aktarma motor sistemleridir.

Otomatik seksiyonel garaj kapıları sağ ve soldan çelik halat sistemi ve kapı üzerinde bulunan yayların desteği ile yukarıya tavan hizasından geriye doğru çalışmasını sağlayan kapı sistemidir. Tabi garaj girişinizin genişliğine ve yüksekliğine göre kapının çelik halatları yayların genişlikleri uzunlukları yay ve çelik halatın kalınlığı değişmektedir. Bu otomatik garaj kapısı 2 motor çeşidi ile montajı yapılıp kullanılmaktadır. Ortadan çekme motor 24 volt dc zincirli motor ve yandan tahrikli kapının miline takılan 220 ac motorlardır.

Garaj kapılarının montajını yapan firmalar ustalar kapının terazide uygulamasının yapılmasına ve kullanıma bağlı olarak motor seçimine dikkat etmesi gerekmektedir. Siz değerli müşterilerimiz otomatik garaj kapısının montajı sonrası kapınızı teslim almadan önce kontrollerini yapıp motor detay bilgilerini öğrenip montajını yapan ekipler tarafından teslim alabilirsiniz. Montaj sonrası otomatik garaj kapısının bakımı için genellikle 3 ayda bir yağlanması önerilir.

Otomatik garaj kapısı fiyatları kapalı garajınızın genişliğine yüksekliğine malzeme cinsine kapı çeşidine bağlı olaraktan değişkenlik göstermektedir. Örnek vermek gerekir ise 3 metre genişliğinde ve 3 metre yüksekliğinde + dikme ve + yataklama dahil bir kapının İstanbul içi montaj dahil fiyatı 1100 Euro dur. Tabi bu fiyatlar otomatik garaj kapısının montaj yerine enflasyondan doğan malzeme fiyat artışlarına Euro kurun artış göstermesine göre değişmektedir.

Biz Eroğlu Otomatik Kapı Sistemleri olarak 20 yıldır otomatik garaj kapıları ile ilgili uzman kadromuz ve deneyimli ekiplerimiz ustalarımız ile size hizmet vermekten mutluluk duyarız. Aklınıza takılan otomatik garaj kapısı ile ilgili sorularınız için bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.