otomatik kapı motoru - otomatik kapı motor fiyatları

Otomatik Kapı Motoru Fiyatları

Otomatik kapı motoru fiyatları

Otomatik kapı sistemleri, basit bir anlatım ile kendisine yaklaşan biri olduğunda açılan sonrasında da algıyı kaybettiğinde kapanan kapılardır. Otellerden alışveriş merkezlerine, havaalanlarından hastanelere hatta süpermarket ve işyerlerine kadar birçok yerde görmeniz mümkündür. Amacı insanların temassız ve en hızlı şekilde alana giriş ve alandan çıkışlarını sağlamaktır. Kısacası bu tip büyük yerlerde tıkanıklığı engeller ve hayatımızı en azından bu açıdan kolaylaştırırlar. Ancak bilinmesi gerekir ki o kapının her parçası uzun ömürlü kullanıma tabi ve garantili olmalıdır. Aksini gösteren durumlarda istenilen verim alınamaz. Bu parçalardan en önemlisi ise tabi ki bir nevi beyin görevini gören motorlardır. Peki size bu kadar çok yardımcı olan sistem içinde otomatik kapı motoru fiyatları nasıldır?

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Otomatik kapı motoru fiyatları konusunda elbette ki bilgi vereceğiz. Ancak öncelikle bütünün özelliklerinden bahsetmemiz daha doğru olacaktır. Çünkü alacağınız tüm parçalarda bunlara dikkat etmezseniz kapınızın ya sağlıklı bir çalışma metodu olmayacak ya da zaten hiç çalışmayacaktır.

  • Cam özelliklerine dikkat edin. Eğer niyetiniz orta halli ama iyi bir cam almak ise 4+4 ya da 5+5 size uygun olacaktır.
  • Kapılarınızı 200 cm ile 480 cm arasında almanız yeterlidir.
  • Aldığınız ürünün istediğiniz her renkte olabileceğini unutmayın.
  • Halojen aydınlatmalar kullanın. Daha estetik duracaktır.
  • Pnömatik emniyet sensörleriniz mutlaka olsun.
  • Mikro işlemcili bir kontrol sistemi şartını koyun.
  • Otomatik kapınız eğer bir döner kapı ise 3 ya da 4 kanatlı olarak talepte bulunun.

Fiyatlar nasıl peki?

Dönelim otomatik kapı motoru fiyatları konusuna… Markadan markaya fiyat farkı her zaman vardır. Üstelik birinci sınıf ürünler ile piyasaya yeni çıkmış ürünler ya da tutulmayan ürünlerin de arasında ciddi fiyat farkları oluşabilmektedir. Ancak genel olarak bir fiyat aralığı soruyorsak 900 TL’den başlayıp 6.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Yani orta kalite bir ürünü 3.450 TL’ye alabilirsiniz. Kit (set) olarak satılmaktadırlar. İçlerinde genel olarak fotosel, kumanda, lamba, anahtar, kontrol kartı, alıcı, kremayer ve montaj aparatları da bulunmaktadır.

otomatik kapı motoru - otomatik kapı motor fiyatları
Otomatik Kapı Motoru Fiyatları