sürgülü kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru - otomatik bahçe kapısı

Otomatik Sürgülü Bahçe Kapı Motoru

Otomatik Sürgülü Bahçe Kapı Motoru

İnsanların kullandıkları bütün yaşam alanlarında kapılar bulunmakta ve bunlar bazen güvenlik bazen ise farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Kapıların kullanımı oldukça eski tarihlere dayanmakta ve insanlar söz konusu tarihlerden beri kapıları kullanmaktadır. Bu da kapıların gelişiminin çok eski zamanlardan başladığını ve halende devam ettiğini göstermektedir. Kapılar insanların daha rahat kullanabilmesi için farklı şekillerde yapılmaktadır. Daha önceleri kanatlı olarak yapılan kapılar artık sürgülü ya da daha farklı şekilde yapıldığı bilinmektedir. Bahçelerde ise genellikle sürgülü kapılar tercih edilmektedir. Bunun birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Ayrıca söz konusu bu kapılara motor takılarak otomatik olması sağlanmaktadır. Otomatik sürgülü bahçe kapı motoru sayesinde insanlar el değmeden bu kapıları açabilmekte ve bahçelere araçları ile rahatlıkla giriş yapabilmektedirler. Söz konusu motorlar ilk kullanılmaya başladığı zamandan günümüze kadar ciddi gelişimler geçirmiş ve insanların daha rahat edeceği hale getirilmiştir.

Otomatik Sürgülü Bahçe Kapı Motoru ve Genel Özellikleri

Sürgülü kapılar bilindiği gibi kendine ait rayların üzerinden hareket etmekte ve bu raylar sayesinde çok büyük kapılar dahi normale göre daha rahat hareket etmektedir. Ayrıca bu kapıların duvarlar paralel olacak şekilde hareket etmesi de ayrı bir kolaylık sağlamakta ve bu kolaylık sayesinde ekstra alana ihtiyaç duyulmamaktadır. Otomatik sürgülü bahçe kapı motoru çok rahat bir şekilde monte edildikten sonra motorun üretmiş olduğu güç kapıları hareket ettirmekte ve insanlar sadece tek bir tuşa basmak suretiyle bu kapıları açabilmektedir. Söz konusu motorları farklı güç seçenekleri bulunmakta ve insanlar bunları kendi kapılarının ağırlıklarına bağlı olarak seçmektedir. Bazı motorlar 1.000 kg’a kadar olan kapılar için uygun iken bazıları ise 3.000 kg’a kadar olanlarda kullanılmaktadır.

Otomatik Sürgülü Bahçe Kapı Motoru ve İçerisindeki Güvenlik Sistemleri

Otomatik sürgülü bahçe kapı motoru farklı hava şartlarında dahi sorunsuz bir şekilde çalışabilmekte ve bu da insanlara rahatlık sağlamaktadır. Kapılarda ayrıca güvenlik sistemleri bulunmakta ve bunlardan bir kısmı kazaları engellemeye yönelik iken diğeri ise dışarıdaki kişilerin kapılara erişim isteklerini engellemeye yöneliktir.

sürgülü kapı motoru - otomatik kapı motoru - bahçe kapı motoru - otomatik bahçe kapısı
Otomatik Sürgülü Bahçe Kapı Motoru