otomatik kapı motoru - yana kayar kapı motoru - kanatlı kapı motoru - garaj kapısı - garaj kapısı motoru

Otomatik Kapı Motoru

Otomatik Kapı Motoru

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanılmaya başlanan otomatik kapıları hayatın hemen her alanında görmek mümkündür. Bu kapılar alışveriş merkezlerinden bankalara varıncaya kadar birçok yerde bulunduğu gibi bahçe, garaj ve site girişlerinde de bulunmaktadır. Kapılar zaman içinde farklı aşamalardan geçmiş ve sürekli gelişim göstermiştir. Söz konusu gelişim bir noktadan sonra ise teknoloji ile birleşmiş ve buradan gelişimine devam etmiştir. 1990’lı yıllardan itibaren teknolojinin etkisi daha fazla görülmeye başlanmış ve kapılara eklenen motorlar sayesinde kapılar otomatik olarak açılıp kapanabilir seviyeye gelmiştir. Otomatik kapı motoru sayesinde kapılar bu motorların üretmiş olduğu güç ile açılmaktadır. İnsanlar bu sayede kapıları el değmeden açabilmekte ve söz konusu durumda insanların yaşamlarında ciddi bir kolaylık sağlanmasına neden olmuştur.

Otomatik Kapı Motoru ve Sağladığı Avantajlar

Otomatik kapı motoru zaman içinde de sürekli olarak gelişmiş ve farklı kapılarda da kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde söz konusu motorlar yana kayar bahçe kapısı, kanatlı bahçe kapısı ve seksiyonel garaj kapısı gibi farklı kapılarda kullanılmaktadır. Bu kapılar için özel olarak üretilen bu motorlar sayesinde alınan performansta yüksek olmaktadır. Ayrıca söz konusu motorlar içerisinde yer alan özellikler insanlara kullanım kolaylığı ve güvenlikte sağlamaktadır. Eklenen aksesuarlardan olan kumandalar kapıların belli bir mesafe uzaktan açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Böylece insanlar kapıları uzaktan da kontrol edebilmektedir. Özellikle dışarıda kullanılan kapılardaki bu özellik sayesinde insanlar araçlarından inmeden kapıları açabilmekte ve daha sonra ilgili alana giriş yapmaktadır. Kapılar belli bir süre sonra ise otomatik olarak kendisini kapatmaktadır. Garaj ve bahçe kapılarında bu özellik son derece büyük bir öneme sahiptir.

Otomatik Kapı Motoru ve Güvenlik

Otomatik kapı motoru fotosel ve flaşör gibi farklı aksesuarları da kullanabilmektedir. Bu aksesuarlar ile tamamen uyumlu olarak çalışabilen motorlar güvenlik konusunda da farklı bir sisteme sahiptir. Otomatik kapılar açılırken ya da kapanırken önüne bir cisim çıktığında otomatik olarak durmakta ve ters yöne hareket etmektedir. Bu durum kapıların kazalara sebep olmasını engellemekte ve ciddi bir güvenlik sağlamaktadır. Söz konusu durum hem insanları hem de insanların kullanmış oldukları araçları korumaktadır.

otomatik kapı motoru - yana kayar kapı motoru - kanatlı kapı motoru - garaj kapısı - garaj kapısı motoru
Otomatik Kapı Motoru Ve Otomasyonu