SÜRGÜLÜ KAPILAR

Günümüzde dünyasında şehir hayatı popüler olmuş ve belli merkezlerde milyonlarca kişi yaşamaktadır. Bu tarz şehirlerde dev binalar, mimari açıdan estetik yapılar ve inanılmaz projeler ortaya çıkmaktadır. Bu yapıları daha modern hale getiren Sürgülü Kapı Motoru ve belli ana parçaları bulunan otomatik kayar kapı sistemleri olmaktadır. Oldukça estetik bir görünme sahiptir. Modern binaların giriş çıkışlarında kullanılır ve farklı bir hava katmaktadır. Kullanım açısından son derece kolay olması ve pratik bir şekilde açılıp kapanabilmesi önemli bir tercih nedenidir. Bu anlamda kullanım alanları çok fazladır ve günümüzde her yerde karşımıza çıkabilmektedir.
Temel çalışma prensibi fotoselli olmasıdır. Fotosel sayesinde insana karşı duyarlı olur ve gördüğü anda açılmaktadır. Sürgülü kapılar farklı şekillerde olabilmektedir. Üst tarafta bir ray sistemi bulunmaktadır. Bu sistemi çalıştıran bir fotosel ve Sürgülü Kapı Motoru olmaktadır. Ray içerisinde bulunan kapı paneli fotosel sayesinde tek veya çift yönlü olmak üzere açılabilmekte ve aynı şekilde kapanmaktadır. Kapı şekil olarak farklı sistemlerde tasarlanabilmekte ve kullanılmaktadır. Düz panelli kapılar bunlardan biridir. Genellikle ortadan iki yana doğru açılır ve kapanır sistemdedir. Bunun yanında dairesel kapılar vardır. Bu sistemde de kapı panelleri yine aynı şekilde ray sistemi ve fotosel sayesinde iki yana dairesel şekilde açılmaktadır. Kullanım sistemi insana karşı duyarlılık sistemine dayanmaktadır.
Çok basit ve ömrü uzundur. Milyonlarca defa açılabilme özelliğine sahiptir. Ray, fotosel ve
sayesinde sistem çalışmaktadır. Kapı motorları dayanıklı ve kalitelidir. Sektörde çok önemli firmalar vardır. Firma yetkilileri her türlü desteği sağlamaktadır. Sizde bu firmalardan bilgi alabilirsiniz. Özellikle oteller, hastaneler, plazalar, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, üniversite binaları ve çeşitli kurumların binaları için çok ideal bir çözümdür.

srglkapımtros