Yana Kayar Kapı Motoru

Eroğlu Otomasyon size en uygun yana kayar kapı motoru seçmeniz için kılavuzluk yapıyor. Yanar kayar kapı motoru satın almak veya yana kayar kapı motoru hakkında servis ihtiyacınız mı var. Hiç sorun değil çünkü bu bizim uzmanlık alanlarımızdan sadece bir tanesi.

Otomatik kapı sistemleri denilince akla gelen ilk bahçe kapılarından olan yana kayar kapıların en önemli parçası şüphesiz motorlarıdır. Bu motorlar hem işlevsel olarak önem arz ettikleri gibi ayrıca sistemin en pahalı parçası da olduğunu söyleyebiliriz.

Yana kayar bir kapıya kapı motoru seçmek hem tecrübe gerektirir hem de bu konuda iyi hesaplama bilginiz olması gerekmektedir.

Yana kayar kapı motorlarının seçiminde en önemli faktör kapının ağırlığıdır. Yine bu ağırlığa göre kapının açma kapanma hızı, kapının uzunluğu gibi etkenler ilave edilerek hesaplama yapılması gerekmektedir.

Kapı gövdesinin ağırlığı üretildiği malzemelere göre değişken olabilir. Metal bir iskelet üzerine ahşap veya plastik bir aksam da kullanılabildiği gibi sadece tek bir malzeme veya birden fazla malzemelerin karışımı da tercih edilebilir.

Kapı ağırlıkları onlarla kg ile ifade edilebilecek ağırlıklardan tonlarca kg’a kadar çıkabilir. Kapı gövdesi ağırlaştıkça kapının hareket etme yani açma kapanma süreleri de uzayabilir veya öngörülen den daha kısa süreler isteniyorsa kapasitesi daha fazla olan yana kayar kapı motoru da seçilebilir.

 

Yorum bırakın